A célpont kényszerítés alá vonható.

< Previous | Next >

xxberenyixx

Senior Member
Hungarian
Van egy anime (Psycho-Pass), amiben van egy fegyver (The Dominator). Röviden: A fegyver elemzi a célpontjának mentális állapotát(hogy bűnöző lehet-e), majd az alapján megállapítja, hogy a felhasználó lelőheti-e a célpontot. Sok nyelvre leszinkronizálták, leírom az angolt és németet:

Crime Coefficient: under 60. Enforcement action not required. The trigger is now locked.
Crime Coefficient: 265. Enforcement action required. Trigger safety now released.

Kriminalkoeffizient: unter 60. Kein Objekt für eine Vollstreckung. Auslöser wird gesperrt.
Kriminalkoeffizient: 265. Objekt für eine Vollstreckung. Sicherung wird gelöst.

Magyar szinkron nincsen, csak -kétes eredetű- felirat:

Bűnelkövetői együttható: 60 alatt. Kényszer alkalmazása szükségtelen. Biztosító zárva.
Bűnelkövetői együttható: 265. A célpont kényszerítés alá vonható. Biztosító kioldva.

Mit gondoltok róla, elég magyaros és hivatalos? Hogyan lehetne másképpen?

• Zsanna

ModErrata
    Hungarian - Hungary
    Számomra úgy tűnik, hogy az "enforcement action" a fő gond.
    Ezt meg lehetne oldani egyszerű "büntetés"-sel is (ami lehet szükséges/nem szükséges), de nem tudom, hogy illik-e a szövegkörnyezetbe.
    (Az ilyenkor vonzó "büntetés alkalmazása" szerintem fölöslegesen bonyolítaná a helyzetet.)

xxberenyixx

Senior Member
    Hungarian
    Igen amúgy, az volt a gond. Hát az a célpont kényszerítés alá vonható eléggé illik az animébe, a tagadására meg az, hogy a célpont kényszerítése szükségtelen. Legalábbis ez a véleményem.

Zsanna

ModErrata
    Hungarian - Hungary
    Az lehet, hogy illik bele, de a magyarba kevésbé. :rolleyes: Én pl. első olvasásra abszolút nem értettem, hogy az mit akar jelenteni.

francisgranada

Senior Member
    Hungarian
    Miért nem jó a "Kényszer alkalmazása szükséges" ?

"A célpont kényszerítés alá vonható" - azonkívül hogy nyakatekert - szerintem nem is jelenti azt, hogy "Enforcement action required".

franknagy

Senior Member
    Bűnelkövetői együttható: 60 alatt. Kényszer alkalmazása szükségtelen. Biztosító zárva.
    Bűnelkövetői együttható: 265. A célpont kényszerítés alá vonható. Biztosító kioldva.
    Az idézet nagyon jó példája a bürokratikus rendőrségi bikkfanyelvnek.
    A köznyelvben természetesen nem beszélnek így.

< Previous | Next >